Koło Młodzieżowe Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

2 listopada, w Zaduszki, uczniowie z Koła Młodzieżowego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego odwiedzili inowrocławskie cmentarze, na których spoczywają osoby zasłużone dla odzyskania niepodległości przez Polskę 101 lat temu. Nasi uczniowie zapalili znicze na grobach powstańców wielkopolskich oraz pod pomnikiem powstańców przy ul. Orłowskiej.

Koło Młodzieżowe TPPW przy Gimnazjum nr 1 im. Św. Wojciecha w Inowrocławiu powstało w styczniu 2004 r. jako jedno z kilkunastu tego typu kół działających wówczas  w województwach wielkopolskim i kujawsko – pomorskim.

Podstawowym zadaniem Koła Młodzieżowego jest kultywowanie tradycji powstania wielkopolskiego poprzez udział w obchodach rocznicowych, spotkaniach środowiskowych oraz imprezach turystycznych nawiązujących do tradycji powstania.

Do Koła Młodzieżowego należą uczniowie naszej szkoły i jej absolwenci (do czasu ukończenia nauki i podjęcia samodzielnej pracy).

 

Skip to content