Biblioteka

Masz ciekawe pomysły? Jesteś aktywny i twórczy? Lubisz książki? Zapraszamy do nas!

NASZE DROGOWSKAZY:

• W bibliotece każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
  • W działaniach wychodzimy naprzeciw zainteresowaniom i uzdolnieniom uczniów, budzimy potrzeby czytelnicze. Stwarzamy możliwość rozwijania kreatywnego myślenia, kształtowania postawy twórczej, odkrywamy i rozwijamy talenty.
  • Zawsze pamiętamy kim jesteśmy i skąd pochodzimy. W pracy z młodzieżą wykorzystujemy tradycje naszej szkoły oraz historię, tradycję i kulturę naszego kraju, regionu i miasta.

Szukasz miejsca dla siebie? A może nie wiesz, że masz talent?

Odwiedź nasz „Salonik artystyczny”!

Oferujemy:

TEATRALNE FASCYNACJE:

• Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy choć na chwilę pragną wcielić się w inną postać i spróbować swoich sił na szkolnej scenie teatralnej. Wspólnie ze świetlicą szkolną gwarantujemy twórczą aktywność, radość i ogromną satysfakcję! Dzięki tym zajęciom można odkryć w sobie i wykształcić wiele cech charakteru, które pozwolą otworzyć się na nowe możliwości np.: systematyczność, odwagę, odpowiedzialność, umiejętność pracy zespołowej. Może ktoś odnajdzie prawdziwe aktorskie powołanie?

KONKURSOWE ZMAGANIA:

• Stawiamy na rozwój intelektualny. Nasze konkursy zachęcają do indywidualnej pracy z książką, inspirują do samodzielnego zdobywania i wzbogacania wiedzy. Nagrody, oczywiście książkowe, stanowią zachętę do dalszej pracy.
  • Rozwijamy twórczy potencjał poprzez inspirowanie do samodzielnych prób literackich. Utwory oceniają uznani literaci. Zachęcamy również w ten sposób do wyrażania siebie poprzez twórczość.
  • Udział w konkursach recytatorskich pozwala na odkrywanie i rozwijanie talentów, budzenie zainteresowania poezją nie tylko polską. W saloniku rozbrzmiewa również piękny, melodyjny język rosyjski. Podejmujemy próby recytacji Puszkina i Lermontowa w oryginale! Zapraszamy! Zachęcamy! Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

INTERESUJĄCE SPOTKANIA:

• W naszym „Saloniku artystycznym” gościmy literatów, regionalistów, osoby, od których wiele możemy dowiedzieć się i nauczyć. Spotkania inspirują do rozwijania zainteresowań, samodzielnego zdobywania wiedzy, są zachętą do sięgania po książkę. Książkowe dary gości z dedykacjami dla społeczności szkolnej stanowią cenną pamiątkę wizyty i wzbogacają zbiory biblioteki.

REDAGOWANIE BIULETYNU SZKOLNEGO:

• Przygotowujemy okolicznościowe numery biuletynu „Dzwonek szkolny”. Prace redakcyjne rozwijają umiejętność gromadzenia, selekcji i przetwarzania informacji, inspirują do samodzielnego zdobywania wiedzy z wykorzystaniem różnych jej źródeł, zachęcają do czytania.

KONTAKTY Z BIBLIOTEKĄ MIEJSKĄ:

• W gościnnych progach Czytelni Regionalnej uczestniczymy w lekcjach o naszym regionie i mieście.
  • Korzystamy z bogatej oferty spotkań ze znanymi, ciekawymi ludźmi.
  • Zwiedzamy wystawy okolicznościowe.

Zapraszamy!

[mudslide:picasa,0,gim1ino@wp.pl,5721685505113983905,576,center]